Met weinig ervaring je eerste moestuin beginnen? Geen probleem! Wij zetten een aantal handige weetjes en tips voor je op een rij voor een moestuin voor beginners.
Als je net begint met moestuinieren, kun je het beste starten met groenten die makkelijk te telen zijn: sla, courgette, wortel, radijs, spinazie en snijbiet. Deze groenten hebben – naast het water geven – weinig verzorging nodig. Je oogst kan dus bijna niet mislukken!
Het juiste zaaimoment verschilt per groente. Besef dat het gegeven zaai-advies op de verpakking alleen een richtlijn is. Het is daarom belangrijk om de weersvoorspellingen in de gaten te houden. Wordt het onverwacht koud voor de tijd van het jaar? Wacht dan nog even met zaaien.

Bereid de grond, het zaaibed, goed voor. De grond mag niet meer bevroren of té vochtig zijn. De zaadjes zouden dan niet goed kiemen. Hark de bovenlaag goed los en egaliseer de grond.
Hoe dieper je zaait, hoe groter de kans op rotten. Bovendien hebben moestuinzaadjes weinig diepte nodig. De stelregel is dat je een zaadje zo diep zaait als dat het zaadje groot is wanneer je het verticaal houdt. Dus is een zaadje 2 cm lang, dan zaai het het 2 cm onder de grond.
Tip: Sommige gewassen kun je beter niet naast elkaar zetten! Dat heet combinatieteelt.
Groenten kun je ook voorzaaien in een bak of pot. Zodra de plantjes twee paar blaadjes hebben, moet je ze wel verplaatsen, ieder naar een apart potje. Dit wordt ‘verspenen’ genoemd.

Gebruik een niet te zware bemesting, daar kunnen kiemplantjes niet goed tegen. Een organische bemesting werkt voor een moestuin het beste.
Bekijk de blogs van Michel voor meer handige tips voor de moestuin.
In de vensterbank heb ik paprikazaadjes en peperzaadjes gezaaid.Als aarde heb ik compost
gebruikt, is dat wel goed?
Je kunt het beste zaaigrond gebruiken. Als je de plantjes straks in de grond zet, kun je aanvullen met compost.
ja dat maakt niet super veel uit maar met compost groeit hij wel beter vind ik
Super handige tips bedankt! Zelf kijk ik vaak via https://www.folderbode.nl/aldi/ of er handige tools in de aanbieding zijn, een handige bron van inspiratie en goedkoop ! Misschien een fijne tip voor jullie?
heb je tips voor het bemachtigen of huren van een moestuin
en zijn daarbij nog dingen waar ik op moet letten?
Wilt u mij uitschrijven aub